Superleague- Χθεσινά αποτελέσματα

25.10.2015

Γράφει ο Γιώργος Μπαλωμένος

ΑΕΛ Καλλονής-Λεβαδειακός

Το ματς που διεξήχθη χθες στη Μυτιλήνη έληξε ισόπαλο 0-0 με τις 2 ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό. Ο κακός αγωνιστικός χώρος λόγω της συνεχούς βροχής δεν επέτρεψε την δημιουργία πολλών φάσεων μ’ αποτέλεσμα το 0-0 να είναι απολύτως δικαιολογημένο.

Παναιτωλικός-Πλατανιάς Χανίων

Ο Παναιτωλικός φιλοξένησε στο Αγρίνιο τον Πλατανιά όμως για 5ό συνεχόμενο ματς δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την νίκη και ηττήθηκε με 1-2. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, ο Πλατανιάς άνοιξε το σκορ με γκολ του Μιλούνοβιτς στο 30΄ και το 0-1 ήταν το σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη, ο Παναιτωλικός βρήκε δίχτυα με τον Κάπελ (49΄) και έφερε το παιχνίδι στο 1-1, η κρητική ομάδα όμως βρήκε τον τρόπο και στο  82΄ ο Κουλιμπαλί διαμόρφωσε το τελικό 1-2 υπέρ του Πλατανιά.

ΑΕΚ-ΑΕΠ Ηρακλής

Ματς με πολλά γκολ και όμορφο ποδόσφαιρο πραγματοποιήθηκε χθες στο Ολυμπιακό Στάδιο με την ΑΕΚ να κατατροπώνει τον Ηρακλή με σκορ 5-1. Η «Ένωση» με τον τρόπο που αγωνίστηκε  έκλεψε τις εντυπώσεις και το ντεμπούτο του Στέλιου Μανωλά στον πάγκο της συνδυάστηκε με μια νίκη τόσο ψυχολογικής σημασίας,  όσο και καθοριστικής για την συνέχεια. Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 31’ με τον Βάργκας ενώ 4 λεπτά αργότερα (35΄) ο Χρήστος Αραβίδης έκανε το 2-0. Στο 60΄ ο Βάργκας πέτυχε το 2ό τέρμα του για το 3-0. Ο Ηρακλής κατάφερε στο 64΄ να μειώσει σε 3-1 με τον Βέλλιο, όμως η επιθετική ΑΕΚ σκόραρε στο 67΄ με τον Μπαρμπόσα. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 89΄ ο Μπουονανότε.